pátek, 22 březen 2024 13:20

Výstava Horizonty — umění mezi nebem a zemí

Navštivte novou výstavu Horizonty — umení mezi nebem a zemí, kterou S. V. U. Mánes připravil ve spolupráci s Galerií Kooperativy!
Výstava potrvá do 16. 7. 2024 v Galerii Kooperativy

Otvírací doba:
út—pá: 12—18
so—ne: 10—18

Vstup zdarma

Výstavou Horizonty — umění mezi nebem a zemí se otvírá návštěvníkům Galerie Kooperativa další z dialogů umění klasiků a současníků.Výstavou Horizonty — umění mezi nebem a zemí se otvírá návštěvníkům Galerie Kooperativa další z dialogů umění klasiků a současníků.V 11 kapitolách se na víc jak stovce exponátů návštěvník seznámí s krajinami mýtu nebo odvěkou disciplínou maríny tedy obrazů moře, zavítá na vysočinské kopaniny i do městských scenérií, projde si krajinami lyrickými i v ozvucích války. Každý umělec vnímá svou dobu, která rezonuje v jeho díle a hledá si tak další obzory svého tvůrčího zápasu. Elegická zastavení jsou kořením jinak konkrétně zacílených skupin typu pohorských motivů, hladin, luhů a hájů, přičemž finále zajištuje grafický kabinet s unikátními díly Ladislava Čepeláka.Klasické krajiny arkadické i dramatické představují práce známých, mistrů jakými jsou Alois Bubák, Antonín Chittussi či Antonín Slavíček, typické české motivy vyzní v malbách Václava Rabase, žáků Mařákovy školy nebo sličných plátnech Otakara Nejedlého. Raritou bude představení vzácného velkoformátového secesně symbolistního plátna Arnošta Hofbauera s motivem východu slunce.S.V.U. Mánes zastupuje šik zkušených i mladých malířů, z nichž mnozí poutavě ztvárnili dané téma v intencích své mentality a originální osobnosti, jmenujme příkladně Tomáše Honze, Jiřího Housku, Blanku Valchářovou či Ivanu Bachovou.


Výstava bude otevřena do 16. 7. 2024 a je doprovázena barevnou publikací s fotografiemi všech vystavených děl, kterou můžete zakoupit na našem e-shopu.

Více o výstavě naleznete ZDE.


VYSTAVUJÍCÍ UMĚLCI:   Ivana Bachová, Andrea Louis Ballardini, Zdenka Braunerová, Alois Bubák, Ladislav Čepelák, Jaroslav Čermák, Zdeněk Daněk, Bohuslav Dvořák, Jaroslav Eduard Dvořák, František Emler, Ferdinand Engelmüller, Ivan Exner, Jan František Gretsch, Norbert Grund, Michael Haubtmann,Maxmilian Haushofer, Bedřich Havránek, Vladimír Hlubuček, Arnošt Hofbauer, Josef Holub, Jan Honsa, Tomáš Honz, Jirka Houska, Antonín Chittussi, Adolf Chwala, Václav Jansa, Bohumír Jaroněk, Miloš Jiránek, František Jiroudek, Josef Kadeřábek, Alois Kalvoda, František Kaván, Alois Kirnig, Jaroslav Klát, Beneš Knüpfer, Rudolf Kremlička, Otakar Kubín, Ferdinand Lepié, Albín Lhota, František Líbal, Karel Liebscher, Josef Liesler, Gustav Macoun, Vojtěch Malaník, Josef Mánes, Jaroslav Mathauser, František Muzika, Otakar Nejedlý, Rudolf Otto von Ottenfeld, Arnošt Paderlík, Jaroslav Panuška, August Bedřich Piepenhagen, Maxmilian Pirner, Josef (Liška) Písecký, Oldřich Piskač, Jindřich Prucha, Václav Rabas, Jan Řeřicha, Václav Slaboch, Antonín Slavíček, Jan Slavíček, Jaroslav Šetelík, Hugo Ullik, Josef Ullmann, Blanka Valchářová, Jaroslav Veris-Zamazal, Alena Vršanská, Antonín Waldhauser, Jan Zrzavý.

 

horizonty plakat A4 TISK